top of page
image (7).png

Východní provincie Chernarusi. Dějiště hlavních bojů během krize v roce 2009 mezi proruskými separatisty a CDF podporovanými kontingentem USMC. Nákaza zasáhla tuto Chernaruskou provincii tak jako zbytek republiky, a v roce 2015 již byla prakticky vylidněná. Těch pár přeživších byli hlavně svépomocné menší skupiny, nejprve vzniklo pár center přeživších které tyto samostatné skupiny spojoval, hlavně obchodem. Jedni z prvních usedlostí po pandemii v Zagorii byla obchodní stanice na farmě u Zelenogorsku, hospoda pod Kozlovkou, nebo tzv. ,,centrum pomoci a dobré nálady,, na Farmě Jacka Foresta u Zelenogorsku. První větší osídlení přeživších vzniklo v Grišině. To se ale dostalo do konfliktu se skupinou bývalých členů CHDKZ a později i s malou jednotkou USMC která v Zagorii zůstala uvíznutá. Čedaci se ze Zagorie nakonec vytratily, a osada Grišino pod novým vedením začala znovu prosperovat, tentokrát více demokratickým způsobem a začala spolupracovat s jednotkou mariňáků. V této době do oblasti dorazila banda fanatiků,  která terorizovala všechny přeživší. Údajně to byli Oni, kdo otrávil zdroje Grišina, a tak přeživší raději opustili hradby a hledali bezpečná místa jinde.

 

Mnozí ze Zagorie odešli, další se usadili na nových místech. Jedním z těchto míst byla tzv. Archa, osídlení v Chernogorsku. V Kamence se zas usídlili obchodníci, kteří prodávaly benzín, který vozily z Tákistánu. V novém soboru vznikla obchodní zóna, která skupovala benzín a náboje a přeprodávaly ho přeživším. U Lopatina vznikla nová hospoda a v oblasti se objevila skupina tzv. Vlastenecká Unie, která chtěla obnovit v Zagorii Chernaruskou vládní moc. Obchod s benzínem nakonec převzala skupina Mjr. Marného z CDF. Jeho skupina však nebyla do oblasti vyslaná Novou Republikou z  Novigradu. Šlo jen o bývalé členy CDF a různé přeživší, které spojovaly společné zájmy.Jejich obchody ale skončily když jejich konvoj přepadla neznámá skupina v Pavlově. Hned nato v noci někdo přepadl Obchodní zónu v Novém soboru, a unesl její obyvatele. I Skupina USMC opustila Zagorii, pravděpodobně někam na západ kde se asi spojili s jednotkami Nove Chernaruské Republiky. Zprávy o vzniku Nové Chernaruské Republiky na západě způsobily celkový odliv populace z relativně divoké a na suroviny chudé provincie, hledajíc bezpečnější a pohodlnější život v osadách a komunitách nové Republiky.

 

Neodešli ale všichni. Po nějaké době se několik přeživších usídlilo ve vesničce Kozlovka. Postupně se počet lidí v osadě začal zvyšovat, a stala se centrem obchodu a pomoci pro těch pár kteří v Zagorii zůstali. Zásadní pro rozvoj Kozlovky byl obchod jisteho Nikolaye a Patrika, který nastartoval růst osady. To doplnila klinika doktora Heřmánka kterému pomáhal místní samotář a údajně bývalý zdravotník, kterého všichni nazývali Brouk. Osada se začala rozrůstat a jak to bývá, přilákala  dost nezvaných hostů. Objevil se člen bývalí Vlastenecké Unie který začal obyvatelům osady z nějakého důvodu vyhrožovat, přepadat, až nakonec zavraždil obchodníka Patrika.

 

Nebyl ale jediný kdo si vyhlídnul Kozlovku. banda pomatených satanistů začala v Oblasti Zagorie přepadat a okrádat přeživší.

 

Ve stejný čas dorazila do oblasti průzkumná skupina CDF. Ta vzhledem k situaci v Zagori, pomohla některým obyvatelům Kozlovky s obnovením obchodní zóny v Novém Soboru-bezpečným místem.. I tady se však vrah z Kozlovky pokusil někoho přepadnout což ho stálo život.

Někdy v té době dorazili do Zagorie skupiny Čedaků, kteří si též zacílili Kozlovku a novou obchodní zónu. netrvalo to dlouho a jednotky CDF díky podpoře místních přeživších podnikly útok na základnu v Chernogorsku. První útok se čedakům podařilo odrazit, ale při druhém se již čedaci nebyli schopni ubránit a většina z nich v boji padla.

 

Nová obchodní zóna přilákala mnoho obyvatel a prakticky všichni staří usedlíci se přesunuly z Kozlovky do Nového Soboru. Do osady dokonce dorazili i policisté ze západu a založili stanici. Na sever Zagorie zas dorazila skupina Rusů, která se nazývala ,,Lovci Medvědů,,. Jiní je zas nazývali Zebrami Kvůli jejich černo-bílým maskáčům. Za starostu Soboru byl po nějakém čase zvolen nový majitel obchodní zóny, Doktor Heřmánek z Kozlovky.Naopak průzkumná skupina CDF opustila oblast po tom jak byla obchodní zóna zabezpečena, protože prý nenašli co hledali a Černaruská vláda neměla zájem o držení posádky v regioně Zagoria.

 

Řádění satanistů pokračovalo ještě nějaký čas až skončilo když byli odhaleni v Novém Soboru poté co přepadli policejní stanici a zavraždili jednoho z policistů. Bylo však odposlechnuté jejich vysílání které usvědčilo některé z obyvatel Soboru ze spolupráce s touto skupinou. Ještě tentýž den v Soboru Tzv. Lovci medvědů spolu s dalšími občany obklíčili tyto bandity a nakonec při útoku na dům kde se zbaběle schovávali postříleli všechny až na jednoho. Ten se zraněný vzdal ale svým zraněním při výslechu podlehl.

 

Lovci medvědů neváhali a po zničení skupiny satanistů předstoupil před lid Soboru jejich velitel zvaný Pakhan Hassan. Oznámil, že jeho Ruská ,,enkláva,, zabrala území na Severu Zagorie a nabízí ochranu a bezpečný život každému kdo o to požádá.Proti nim se postavila skupina neznámých údajně Chernaruských patriotů, kteří se usadili v Berezině. Netrvalo to dlouho a jednotky Enklávy tuto skupinu zadržela a všechny popravila. Mezi nimi i paradoxně jednoho Rusa Někteří uvítali ochranu Rusů, jiní v nich viděli jen ozbrojené bandity kteří se tváří vznešeně. Tak to brali i lidé z obchodní zóny. Někteří odcestovali na Západ. Co ale opravdu znamená existence enklávy pro zbytek provincie zjistili lidé zanedlouho. Když jednou brzy ráno dorazily dvě skupiny Enklávy nedaleko Soboru. Přišli ,,přesvědčit,, lid, že je bezpečnější žít pod jejich ochranou. Zastřelili každého kdo jim kladl odpor a zbytek unesly, prý do jiných enkláv v Rusku. Následně město vybombardovali minomety a zapálili co mohli. Na to všechno dohlížel vůdce místní Enklávy Pakhan Hassan a jeho pravá ruka Zakhar Reznikov.

 

Po útoku na soboru utekli všichni kteří mohli na západ. V Zagorii mimo vliv Enklávy zůstalo jen pár jednotlivců a malých skupin žijících v ústraní. Přežívajících a spoléhajících jen na sebe.Lidé žijící pod ,,ochranou,, Enklávy žili relativně bezpečný život, pokud dokázali splácet pravidelné poplatky které za tu ,,ochranu,, museli platit. Museli ovšem i snášet svévoli Pakhanových lidí kteří je často bili a okrádali, i když zaplatili. To trvalo do začátku roku 2022, kdy na základě svědectví přeživších z minulého období dorazili do oblasti nové jednotky CDF. Černaruští průzkumníci v utajení pronikly na území ovládané Enklávou a zkontaktovali se s místními obyvateli v osadách Dubrovka a Gvozdno. Následně podnikla CDF sérii útoků na postavení Enklávy, přičemž se jim podařilo dočasně osvobodit osady Dubrovka i Gvozdno a evakuovat odtud civilisty. Bohužel při bojích s Enklávou utrpěli výrazné ztráty a museli se stáhnout na FOB Zelená Hora. Těžké ztráty utrpěli ale i Hassanovi muži.

Enkláva tak stále ovládala severní oblasti Zagorie. CDF nemá dostatek lidských zdrojů na rozhodující útok, ale jakýkoliv výpad Enklávy mimo ní kontrolované území je zatím schopná odrážet. Černaruská vláda se rozhodla kvůli této situaci začít se strategií postupné likvidace enklávy s pomocí odhodlaných přeživších. Nabízí finanční odměny za každou hlavu člena enklávy. Stačí na FOB Zelená hora donést pásku na rukáv členu Enklávy, a vojáci vyplatí za každou z nich odměnu.

bottom of page